رفع گرفتگی جاروبرقی

جاروبرقی ها در عین قدرتمند بودنشان بسیار حساس و آسیب پذیر هستند به گونه ای که به راحتی میتواند دچار نقص فنی شده و کارایی استاندارد خود را از دست بدهد .  گرم شدن بیش از حد جاروبرقی . از دست دادن مکش و … که در نهایت منجرب به متوقف شدن جاروبرقی شما می شود.

پس اگر به هر دلیلی جاروبرقی شما پر شده و یا عملکرد مطلوبی ندارد این مطلب میتواند کمک شایانی به شما در حل مشکل شما بکند.

 

 

دو مورد زیر باعث خرابی و یا باعث کاهش عملکرد کیفیت جاروبرقی شما خواهد شد :

1-جارو کردن بدون وجود کیسه جارو برقی و یا …

به دلیل اینکه گرد و غبار ناشی از مکش وارد اجزای داخلی و حساس جاروبرقی و موتور آن شده و به راحتی سیستم شما را از کار خواهد انداخت.

2-جارو کردن هر شی بزرگی مثل دستمال های پارچه ای و یا هر چیزی دیگری.

جارو کشیدن در محیط خیس یا به طور مثال جارو کردن فرش خیس که باعث ورود آب و رطوبت به درون موتور جاروبرقی شده که میتواند به راحتی سیستم شما را متوقف کند . همچنین باعث ایجاد بوی نامطبوع در کیس جاروبرقی شده و همچنین در فضای خانه باعث بوی نامطبوعی خواهد شد (البته مدل هایی از جاروبرقی های امروزی وجود دارند که قابلیت جذب آب و رطوبت نیز در آنها تعبیه شده است)

همچنین جارو کردن گرد و غبار های سخت ماننده براده چوب – گچ دیوار و ….. که باعث مسدود شدن مسیر لوله جاروبرقی شما شده و همچنین به راحتی میتواند سیستم شما را تحت شعاع قرار داده و متوقف کند.

خب برای جلوگیری از ایجاد مشکل و نقص فنی در جاروبرقی منزلتان چه نکاتی را باید رعایت کنید ؟

 

 

قدم اول : همیشه قبل از شروع به جاروکشیدن کیسه و محفظه جاروبرقی را چک کنید

 

کیسه را همیشه خالی نگه دارید حتی اگر فقط نصف فضای کیسه جاروبرقی شما استفاده شده بود.

وقتی کیسه جاروبرقی شما پر باشد جاروبرقی نمیتواند مکش مورد نیاز را تامین کند و همچنین باعث فشار آمدن به موتور جاروبرقی و همچنین گرم شدن سریع تر آن می شود که به طبع مشکلات و نقص های فنی را در آینده در بر خواهد داشت.

وقتی بوی گرد و غبار یا بوی سنگینی را استشمام کردید این یعنی وقت آن رسیده که جارو برقی را خالی کرده و به آن کمی استراحت بدهید.

همچنین وقتی کیسه جاروبرقی خود را خالی و چک میکنید لوله و درون محفظه جاروبرقی را چک بکنید که شی بزرگی مثل سکه و یا گردنبند و یا اسباب بازی های کوچک در آن نمانده باشد که میتواند به راحتی به اجزای درونی جاروبرقی شما آسیب وارد کند.

 

جارو برقی شما الان مسدود شده است و کارایی آن مثل قبل نیست ؟

به احتمال زیاد جارو برقی شما نیاز به یک نظافت دارد. گرفتگی لوله ی جارو برقی – سر جاروبک جاروبرقی – و محل اتصال لوله به جاروبرقی و ….. میتواند دچار گرفتگی شده و به راحتی برای شما مشکل ایجاد کند.

 

قدم دوم : لوله جاروبرقی و همچنین تمام اتصالاتی که گرد و غبار از آنجا عبور می کنند را نیز چک کنید تا به اطمینان برسید که گرفتگی دقیقا در کجا قرار گرفته است

 

 

راه حل :  لوله و کیسه جارو برقی را جدا کرده و چک کنید که دچار گرد و غبار و یا گرفتگی نباشند.

لوله جاروبرقی را جدا کرده و آن را سر و ته کنید و از بالا به درون آن نگاه کنید و به راحتی متوجه خواهید شد که در سر دیگر آن گرفتگی وجود دارد یا خیر

راه حل دیگه به این شکل است که لوله جارو برقی را سر و ته نگه دارید و یک سکه درون آن بیاندازید

اگر سکه از آن طرف به راحتی و سریعا به زمین خورد یعنی مشکلی وجود ندارد در غیر این صورت جواب شما بسیار واضح است….

برای اینکه ببینید مشکل میتواند از قسمت درونی جاروبرقی شما باشد یا خیر

به راحتی به کمک یک دستکش  شلنگ جاروبرقی را جدا کرده و دو انگشت و یا یک انگشت خود رابه ارامی در درون حفره جاروبرقی فرو کنید(محل اتصال لوله به بدنه جارو برقی ) و میتوانید حس کنید که گرفتگی وجود دارد یا خیر.

 

 

قدم سوم : حل مشکل و رفع گرفتگی

به کمک یه پیچگوشتی یا سیم مفتول و یا فرچه های مخصوص گرفتگی را رفع کنید و مجددا سیستم را راه اندازی کنید.

 

 

 

 

چرا جاروبرقی دود میکند و یا هوای داغ ایجاد میکند ؟

سریعا جارو برقی را خاموش کنید و اجازه دهید تا موتور خنک شود.

این بدان معنی است که موتور جاروبرقی شما به شدت گرم شده است و میتواند دچار آتش سوزی و احترق شود که و وضعیت های بد تری را ایجاد کند. با تکنسین فنی تماس بگیرید زیرا اگر موتور جاروبرقی شما دچار سوختگی شده باشد عملا باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید و یا مطمعنا نیاز به تعمیرات اساسی تری خواهد بود که در منزل قادر به انجام آن نخواهید بود.

 

چرا هوای خروجی از جاروبرقی شامل گرد و غبار است ؟

بسیار ساده است. کیسه جاروبرقی شما پر شده است و نیاز به خالی کردن دارد

همچنین در این چنین شرایطی کیسه جاروبرقی را جدا کرده و بشورید و اجازه دهید حداقل برای 24 ساعت کیسه کاملا خشک شود.اکثر کیسه های جاروبرقی قابلیت شستشوی مجدد را دارند و به راحتی میتوان آن ها را شست و گرد و غبار هایی که در منافذ آن هستند را حذف نمود. و یا حتی میتوانید از کیسه های یک بار مصرف جاروبرقی استفاده کنید که سریعا قابل تعویض هستند و برای انواع مدل های جاروبرقی امروزی طراحی شده اند.

 

 

منبع : cleanmyspace.com

ترجمه : علی قضاتی

برگشت به بالا
بررسی، انتخاب و خرید آنلاین